Girl’s Day

Foto – zdroj: Aj Ty v IT

Už po siedmy raz pripravilo OZ Aj Ty v IT unikátne podujatie Girl´s Day. Prostredníctvom neho sa prepájajú stredoškoláčky s IT firmami, organizáciami a vysokými školami. Cieľom tohto podujatia je prebudiť v dievčatách záujem o štúdium informatiky.

Niet pochýb o tom, že budúcnosť patrí technológiám a organizácia Aj Ty v IT sa usiluje o to, aby aj dievčatá boli jej súčasťou. Počas jediného Girl´s Day majú stredoškoláčky z celého Slovenska možnosť nahliadnuť do pracovného sveta desiatok organizácií a rozhodnúť sa, či vidia svoje kariérne uplatnenie práve v tomto sektore.

Siedmy ročník Girl´s Day sa uskutočnil 8. októbra 2020. Na dievčatá čakal zaujímavý program, ktorý pripravili takmer štyri desiatky firiem, organizácií a škôl. Po prvý raz mali dievčatá možnosť zažiť Girl´s Day aj online formou!

Bližšie informácie o tomto podujatí na stránke: www.girlsday.sk

Aj Ty v IT počas celého roka realizuje mnohé zaujímavé bezplatné workshopy, kurzy i podujatia pre žiačky a študentky vo veku 8 – 19 rokov. Cieľom je, aby IT sektor už neprišiel ani o jednu šikovnú ženu.
Prehľad celej ponuky nájdete na webovej stránke:  https://www.ajtyvit.sk/nove-podujatia/

Naša študentka na Girl’s Day 2020: článok