Aj Ty v IT

Podujatia

 

 

 

 

  • online podujatia, na ktoré sa vedia dievčatá prihlásiť priamo prostredníctvom web stránky ajTyvIT:

11. 11.  Start creative thinking

15. 11. – Vianočná 3D pohľadnica

1. 12. – Vianočný video pozdrav

3. 12. – Základy modelovania pre 3D tlač

8. 12. – Data storytelling

Viac informácií nájdete v blogu: https://ajtyvit.sk/naprogramuj-si-vianoce/

 

  • Projekt Security girl – je zameraný na tému bezpečnosť na internete a ako vhodne eliminovať riziká, ktoré na nás každý deň číhajú v kyberpriestore. Viac informácií: poster_kyberbezpečnosť

 

  • 3. ročník súťaže Opportunity Award

Máš rada technológie? Chceš pomáhať? Už dlho nosíš v hlave nápad, ako vyriešiť spoločenský problém, ktorý ťa trápi, ale nevedela si ako na to? Spoločnosť DITEC spustila 3. ročník súťaže Opportunity Award, v ktorej môžeš získať nielen samotné ocenenie, ale aj zaujímavé ceny, ale hlavne, môžeš pomôcť s riešením rôznych problémov. Stačí, keď vymyslíš návrh aplikácie, ktorá by pomohla zlepšiť náš svet a pošleš svoj návrh mailom do konca októbra na určený mail.

Súťaže Opportunity Award 2021 sa môžu zúčastniť dievčatá, ktoré sú študentkami akejkoľvek strednej školy v Slovenskej republike, majú záujem o IT a v čase zapojenia sa do súťaže majú 15 – 19 rokov.

Vymysli a predstav svoju ideu na appku, ktorá zlepší život ľudstva. Nemusíš nič „kódiť“ ani dizajnovať, stačí, keď popíšeš detailne svoj nápad. Forma je na Tebe. Môže to byť napríklad:
– text nie dlhší ako dve strany A4,
– prezentácia v rozsahu do 12 slidov,
– video v trvaní max. 3 minút,
– akákoľvek iná inovatívna metóda, ktorá Ti napadne.

Svoj návrh pošli na e-mailovú adresu studentka@ditec.sk, najneskôr do nedele 31. októbra 2021 o 23:59:59. Príspevok musí byť v slovenčine. Následne porota, zložená zo zástupcov organizátora súťaže spoločnosti DITEC, a.s., občianskeho združenia Aj Ty v IT a organizátora konferencie Itapa vyberie tri najlepšie návrhy. Víťazku súťaže Opportunity Award 2021 vyhlásia na slávnostnom galavečere Itapa v Bratislave v stredu 10. novembra 2021, ostatné ceny spoločnosť doručí podľa aktuálnej epidemiologickej situácie.

Okrem prestížneho ocenenia pre víťazku Opportunity Award 2021 získajú tri najlepšie návrhy aj finančné ohodnotenie, vo výške 100, 200 a 300 eur.