Koláčový deň na GKM

Koláčový deň je jedným z tých sviatkov, ktorý si zaslúži svoje miesto v kalendári každého gurmána a milovníka sladkostí. Špeciálny deň oslavuje umenie pečenia koláčov všetkých druhov, od tradičných  až po kreatívne novinky. Koláče majú bohatú históriu, ktorá siaha až do starovekého Grécka a Ríma. Odvtedy prešli mnohými zmenami a stali sa súčasťou našich osláv a radostí.

Prečo má koláčový deň špeciálne miesto v našich srdciach? Je to preto, že koláče majú schopnosť pripomínať nám spomienky na babičkine recepty a chvíle pohody pri šálke čaju alebo kávy. Je to tiež preto, lebo  koláčový deň sa stáva príležitosťou zachovať staré i nové recepty, inšpirovať sa kreatívnymi variáciami a zdieľať svoje obľúbené chuťové zážitky so svojimi blízkymi.

Koláčový deň v škole nie je len o sladkostiach, ale aj o učení sa dôležitých životných zručností a hodnôt. Je to spôsob, ako spojiť vzdelávanie s radosťou z pečenia a zdieľania chutných koláčov s priateľmi, so spolužiakmi. Veru, vzdelávanie môže byť sladké a zábavné zároveň.

Fotogaléria