Študentská kvapka krvi

Mobilný odber krvi sa na našej škole uskutočnil 8. novembra 2022. Viac darcov nám zabezpečilo spojenie so Študentskou kvapkou krvi.

Darcovia krvi sú úžasní hrdinovia, ktorí dokážu svojím šľachetným činom zachrániť život. Sme veľmi radi, že sme mohli túto aktivitu zrealizovať v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR na pôde školy. Do tejto aktivity sa zapojili naši študenti, učitelia aj rodičia žiakov.

Žiaci gymnázia mali možnosť zistiť svoju krvnú skupinu a hladinu hemoglobínu v krvi. Zdravotníci všetkým zúčastneným darcom merali aj krvný tlak. Aj tí najmenší žiaci našej školy mali možnosť pozrieť sa na prácu zdravotníkov a na priebeh odberu krvi.

Ďakujeme všetkým darcom, ktorí svojou kvapkou krvi (450 ml) prispeli k budúcej záchrane životov. Ďakujeme zdravotníckym pracovníkom z Národnej transfúznej služby za ochotu prísť na našu školu uskutočniť odber, za ich prácu a za profesionálny, ale hlavne ľudský prístup k darcom.

 

Foto: Kiara Koščová a Dávid Palenčár (4.Ag)